Web Analytics Made Easy - Statcounter
OVOG VIKENDA U ZNAKU HARMONIJE PODUNAVLJA Iz Monoštora, pa u šumu OVOG VIKENDA U ZNAKU HARMONIJE PODUNAVLJA Iz Monoštora, pa u šumu Foto: Dnevnik (M. Miljenović)
nedelja, 26 oktobar 2025 06:11

OVOG VIKENDA U ZNAKU HARMONIJE PODUNAVLJA Iz Monoštora, pa u šumu

Nezvanična prestonica Specijalnog rezervata prirode, selo Bački Monoštor kraj Sombora, će i ove godine biti domaćin mini-festivala i sajma slatkiša.

U subotu i nedelju će u Bačkom Monoštoru biti organizovana manifestacija koja slavi prirodne vrednosti UNESKO Prekograničnog rezervata biosfere „Mura-Drava-Dunav“ i kulturno nasleđe sela, pod nazivom „Harmonija Podunavlja“ - piše Dnevnik.rs.

Za sve ljubitelje prirode i monoštorskog šarma, biće organizovan niz promotivnih sadržaja, sa ciljem širenja svesti o značaju očuvanja prirode i promocije održivog turizma, pa će tako danas biti upriličena petokilometarska šetnja šumom u pratnji „Dunavskih vodiča“ tokom koje će učesnici biti u prilici da uživaju u bojama jesenje netaknute poplavne šume. U 16 časova, na programu je 12. Sajam torti, kolača i domaćih proizvoda. Ovogodišnja manifestacija biće održana u dvorištu Kuće časnih sestara, gde će biti otvorena izložba „Zamis(l)i uspomene“ u organizaciji KUDH „Bodrog“. Na programu je i radionica o održivom turizmu, na kojoj će govoriti Anita Đipanov Marijanović i Ljilja Davidov.

Nedelja, drugi dan manifestacije, počinje još jednom šetnjom kroz šumu, šetnom stazom Štrbac u dužini od osam i po kilometara. Slede promotivne vožnje katamarnom Velikim bačkim kanalom. Od 16 časova počinje kulturno-umetnički program koji će popuniti Vlada Veselinović (harmonika) i Vlado Popović (gitara), pri čemu će premijerno izvesti kompoziciju pod nazivom „Harmonija Podunavlja“. Posetiocima će se predstaviti i KUDH „Bodrog“ i Vokalni ansambl „Musica Viva“.

Biće predstavljena i nova turistička tura „Tragovima starih Monoštoraca“, nastala u sklopu projekta podržanog od strane Fondacije „Sidro“, sa ciljem interpretacije kulturnog nasleđa i prirodnih lepota Bačkog Monoštora.

Svi sadržaji dvodnevne manifestacije su besplatni za posetioce. Organizator manifestacije je UG „Podunav“, u saradnji sa KUDH „Bodrog“, uz logističku podršku JP „Vojvodinašume“. Aktivnosti se realizuju kroz projekat „Monoštor – tragovima budućnosti“ podržan od strane Fondacije „Sidro” i „Danube Guides Action 2“ podržan od strane Državnog ministarstva Baden-Virtemberg iz Nemačke.

Slobodno vreme

Lifestyle

Ovo su najhaotičniji horoskopski parovi, čija se ljubav nalazi na granici između neba i bure. Postoje horoskopski parov...

Disclaimer I

Sve informacije na ovoj veb stranici objavljuju se u dobroj nameri i samo u opšte informativne svrhe. Veb stranica sombor.info ne daje nikakve garancije o potpunosti, pouzdanosti ili tačnosti objavljenih informacija. Svaka radnja koju preduzmete u vezi sa informacijama koje pronađete na ovoj veb stranici je na vaš sopstveni rizik i vlasnik sajta neće biti odgovoran za bilo kakve nastale gubitke i/ili štetu.

Disclaimer II

Materijal preuzet sa interneta smatra se javno dostupnim osim ako nije drugačije navedeno. U slučaju da postoji problem ili greška u vezi sa autorskim pravima na određenom materijalu, kršenje autorskih prava je učinjeno nenamerno.

Nakon predstavljanja dokaza o autorskim pravima, sporni materijal će odmah biti uklonjen sa sajta.