Apatin je u subotu, 9. avgusta, bio domaćin jedinstvenog spoja dobre muzike, zanatske veštine i gastronomskih ukusa. Turistička organizacija opštine Apatin, u saradnji sa prepoznatljivim „Novosadskim noćnim bazarom“, organizovala je festival kraft piva, koji je na Trg Nikole Tesle privukao veliki broj posetilaca iz grada i okoline.
Više od 40 štandova „Bazara“ ponudilo je raznovrsne proizvode domaćih zanatlija i proizvođača, dok je Turistička organizacija obezbedila bogat izbor kraft piva i dinamičan muzički program.
Publiku je već od 17 časova zabavljao bend „Lako ćemo“, od 19 sati nastupile su „Bitange“, a vrhunac večeri doneli su „Njuške“ svojim energičnim koncertom u 21:30.
Organizatori su istakli da je cilj bio stvoriti pravu letnju večer u znaku ukusa, zvuka i dobre energije, a po reakcijama publike — taj cilj je u potpunosti ispunjen.