Somborski Radnički 1912 bolji od Bečeja 1918 (3:1) Somborski Radnički 1912 bolji od Bečeja 1918 (3:1)
ponedeljak, 21 septembar 2020 07:53

Somborski Radnički 1912 bolji od Bečeja 1918 (3:1)

Fudbaleri Radnički 1912 dobro su otvorili utakmicu protiv Bečeja. Od prvog minuta su “kidisali” prema golu gostiju u želji da što pre reše pitanje pobednika. Ipak, prvi pokušaj na meču imali su gosti u 9. minutu kada je Mitrović oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali bez ozbiljnije opasnosti po gol Pehilja. Dva minuta kasnije u gol šansi je bio Rajkovača, ali je njegov šut završio tik pored stative. Minut kasnije odlična akcija Radovanovića i Bačića, lopta je došla do Švelje, čiji je pokušaj izblokiran.

U 14. minutu Knežević je šutirao preko prečke, dok je Šveljin pokušaj, nakon akcije Kneževića i Antunića, golman gostiju odbranio. U 19. minutu Popović je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora metara. Sredinom prvog poluvremena Šveljo je oprobao šut iz “slobodnjaka”, ali je golman gostiju Puškić bio na visini zadatka. Nakon toga sledio “furioznih” 12 minuta domaćeg tima nakon kojih je pitanje pobednika bilo rešeno.

Radnički 1912 je poveo u 26. minutu preko Kneževića. Golu je prethodilo odlično proigravanje Slavuljice. Deset minuta kasnije kapiten Goronjić je bio najspretniji na petercu gostiju i loptu smestio iza leđa golmana Bečeja. Sedam minuta pre odlaska na odmor Antunić je iskoristio kiks Puškića i sa 15 metara iskosa postigao pogodak za 3:0.

U nastavku domaćin je spustio gas, što je i razumljivo s obzirom dan im je to bio treći susret u poslednjih sedam dana. Gosti su to iskoristili u 79. minutu i preko Pavlovića smanjili rezultat. Isti igrač je uzdrmao prečku pet minuta kasnije iz slobodnog udarca.

Do kraja meča vredno pomena je i kontra Dimitrića, ali njegov pokušaj je izblokiran.

Radnički 1912 – Bečej 1918 – 3:1 (3:0)

Strelci: Knežević, Goronjić, Antunić (Radnički 1912). Pavlović (Bečej 1918).

Žuti kartoni: /

Radnički 1912: Pehilj, Šveljo (Anđić), Terzić, Slavuljica, Rajkovača (Mladenović), Knežević (Dimitrić), Popović (Popović), Bačić (Molnar), Goronjić, Radovanović, Antunić.

Bečej 1918: Puškić, Bajić, Krajinović (Nijemčević), Tutnjević, Mitrović, Pavlović, Kurtiši (Kopre), Lovre (Hasičić), Tatić, Savin (Bratić), Ilić (Jelić).

Izvor: somborsport.org