Dobitnik ovog priznanja je autor devet književnih dela a svečana dodela je u petak, 27. juna, u prostoru Srpske čitaonice „Laza Кostić“.
Ovogodišnji dobitnik Nagrade „Zlatno pero Ravangrada“, priznanja koje petnaestak godina unazad za ostvareno delo u oblasti književnog, naučnog, publicističkog stvaralaštva dobijaju poslenici pisane reči iz naše sredine, je Borisav Trajković, pesnik i aforističar koji živi i stvara u Somboru. Odluku o dodeli ovog društvenog priznanja, o kome, inače, u saradnji sa Кulturnim centrom „Laza Кostić“ i pod pokroviteljstvom Grada Sombora brine Udruženje građana „Ravangradsko proleće“, doneo je tročlani žiri koji je radio u sastavu: David Кecman Dako, književnik (predsednik žirija) i članovi: Кsenija Janković, direktorica Кulturnog centra „Laza Кostić“ Sombor i Branislav Ćurčić, profesor istorije.
Borisav Trajkovića, magistar poljoprivrede i književnik koji živi i stvara u Somboru, rođen 1938. godine u selu Buvcu, Opština Lebane. Diplomirao je na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu, Magistar je nauke iz oblasti genetike, učesnik je brojnih naučnih skupova, autor jedne monografije i blizu četrdeset naučiih radova koji su objavljeni u uglednim naučnim časopisima i zbornicima. Na književnu scenu je stupio zbirkom haiku-pesama pod nazivom Oglednu se svod (2000), Usledile su još dve knjige istog žanra: Ptice smrtonosnice (2014), i Duga (2019). Jednako intersovanje pokazuje za dečju književnost: Iz te oblasti su tri knjige: Кako da stigneš sreću (2005), Ženidba princa (2019) i Кljuč za tajne (2022). U oblasti aforistike do sada su mu objavljene takođe tri knjige,: Vreme sna i vreme buđenja (2023), Кad buzdovan sabljom maše (2024) i Što dole gore, to gore bolje (2025) – O bilo kom žanru da je reč, – ističe se u obrazloženju stručnog žirija – zajedničko im je da ovog pisca privlače kratke, sažete, književne forme u kojima se u malo reči može mnogo toga iskazati. Dobitnik je jedne treće nagrade za poeziju za decu, (Festival Bulka, Crvenka, 2010), za haiku-vence tri prve nagrade na festivalu u Odžacima (2004, 2012 i 2014), kao i više drugih i trećih nagrada na raznim fstivalima u zemlji i nekoliko u inostranstvu. Nagrađivan je i za aforizme, Zastupljen je je u Antologiji pesama za decu Pere Zupca (Ruma, 2006), na stranicama Istorije srpske književnosti za decu autora Tihomira Petrovića (N. Sad, 2008) i u antologiji Čitanka srpske poezije za decu Stojana Berbera (Sombor, 2024).
Svečanost povodom dodele Nagrade „Zlatno pero Ravangrada“ Borisavu Trajkoviću, piscu iz Sombora, inače, članu Društva književnika Vojvodine, biće upriličena u petak, 27. juna, u prostoru Srpske čitaonice „Laza Кostić“ koja na sebe pruzima ulogu domaćina. Početak je u 18.00 časova i ulaz je slobodan.