U toku prethodne nedelje, na području Policijske uprave u Somboru, evidentirano je devet saobraćajnih nezgoda u kojima su dve osobe zadobile teške, a tri osobe lake telesne povrede. Zbog vožnje pod dejstvom alkohola zadržano je osam vozača, tri zbog
vožnje pod dejstvom psihoaktivnih supstanci i jedan zbog nasilničke vožnje.
Na teritoriji grada Sombora evidentirano je šest saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba lakše povređena. Zbog vožnje pod dejstvom alkohola zadržana su dva vozača.
Na području opštine Apatin evidentirana je jedna saobraćajna nezgoda u kojoj je jedna osoba zadobila teške telesne povrede. Zbog vožnje pod dejstvom alkohola zadržana su dva vozača i jedan zbog nasilničke vožnje.
Na području opštine Odžaci evidentirana je jedna saobraćajna nezgoda. Zbog vožnje pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci zadržana su po dva vozača.
Na području opštine Kula evidentirana je jedna saobraćajna nezgoda u kojoj je jedna osoba zadobila teške i dve osobe lake telesne povrede. Zbog vožnje pod dejstvom alkohola zadržana su dva vozača i jedan zbog vožnje pod dejstvom psihoaktivnih
supstanci.
Ukupno je napisano 87 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka i izdata su 323 prekršajna naloga.