Dvadesetšestogodišnjem S. I. iz Srpskog Miletića izrečena je mera obaveznog psihijatrijskog lečenja zbog ubistva oštrim predmetom šezdesettrogodišnjeg muškarca, koji mu je bio stric.
Njemu je nepravnosnažnim rešenjem pretresnog veća Višeg suda u Somboru izrećena mera obaveznog psihijatrijskog lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi, piše Dnevnik.
Ova mera izrečena je zbog toga što je u stanju neuračunljivosti izvršio krivično delo ubistvo.
Takođe, njemu je produžen pritvor koji može trajati dok ne ode na obavezno lečenje u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu.
"Pritvor je produžen zbog okolnosti koje ukazuju da bi S. I. boravkom na slobodi, usled duševnih smetnji s obzirom na dati nalaz i mišljenje veštaka Specijalne zatvorske bilnice, mogao ponoviti izvršenje navedenog dela", rekla je portparolka Višeg suda u Somboru Manela Operta Podunavac.
Za delo za koje je okrivljen kazna je veća od 10 godina.
Policija je S. I. uhapsila 4. februara ove godine zbog sumnje da je na svirep ili podmukao način ubio svog strica, čiji je nestanak prijavljen dan ranije, a telo pronađeno tek 11 dana kasnije.