Gradsko veće grada Sombora održalo je 57. sednicu na čijem dnevnom redu se našlo 18 tačaka.
Između ostalog, Gradsko veće prihvatilo je predlog Odluke o pristupanju izradi Plana razvoja Grada Sombora za period od 2026. do 2032. godine. Plan razvoja grada je strateški dokument za definisanje sektorskih javnih politika, a Grad Sombor je izradio i usvojio Plan razvoja grada za period od 2022. do 2028. godine. Кako se ukazala potreba za revizijom navedenog dokumenta, pristupilo bi se izradi Plana razvoja Grada Sombora za period od 2026. do 2032. godine, u kom bi se pored metodoloških izmena u odnosu na prethodni dokument, radilo i na određenim izmenama u ranije identifikovanim prioritetnim ciljevima i pratećim merama. O predlogu Odluke o pristupanju izradi Plana razvoja Grada Sombora za period od 2026. do 2032. godine odlučivaće odbornici na nekoj od narednih sednica Skupštine grada.
Na 57. sednici Gradskog veća prihvaćeni su predlozi za davanje saglasnosti na nove smernice za izmenu programa poslovanja javnih komunalnih preduzeća „Vodovod“ Bezdan; „Vodokalnal“ Sombor; „Parking servis Sombor“ Sombor; „Prostor“ Sombor i „Čistoća“ Sombor. Izmene se donose zbog promene minimalne cene rada od 1. oktobra 2025. godine.
Gradsko veće prihvatilo je i ponudu JКP „Zelenilo“ Sombor za rekultivaciju parka u Кolutu, gde je u planu da se park obogati sa novim sadnicama žbunastih i drvenastih vrsta, kao i postavka urbanog mobilijara i novog letnjikovca.
U okviru finansijskih pitanja usvojen je Finansijski plan za organizaciju „Somborskih muzičkih svečanosti“.