Somborski Radnički 1912 "sedmicom" do nova tri boda Somborski Radnički 1912 "sedmicom" do nova tri boda
četvrtak, 08 oktobar 2020 06:39

Somborski Radnički 1912 "sedmicom" do nova tri boda

Fudbaleri Radničkog 1912 konačno su zablistali i pokazali svoju najbolju partiju u ovogodišnjem šampionatu. Dobra igra krunisana je sa sedam pogodaka u mreži gostiju iz Novog Banatskog sela. Već od starta se videla velika želja kod igrača Dušana Jevrića da što pre dođu do vođstva. Prva prilika viđena je već u prvom minutu kada je Slavuljica iz daljine oprobao šut.

Gosti su uzvratili deset minuta kasnije. Ilija Lisica je šutirao sa 25 metara tik pord stative. U 13. minutu odlična akcija domaćih, Knežević – Avdić – Radovanovića, ovaj centrira, ali je Šveljo u poslednjem momentu izblokiran. U 17. minutu nakon akcije Kneževića lopta pogađa jednog igrača gostiju u ruku, sudija pokazuje na “kreč”. Siguran realizator bio je Ognjen Šveljo. Gosti su nakon gola zaigrali još bolje, otvorenije i preko Mastila i Ilije Lisice pokušali da ugroze Filipa Pehilja, ali bez većeg uspeha. Poslednjih pet minuta prvog poluvremena u potpunosti je pripalo domaćim igračima.

Radovanović jej oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je Đaković bio siguran. U 41. minutu Šveljo je duplirao prednost svog tima. Antunić je odlično centrirao, Bunić je izbio loptu glavom, a Šveljo sa 12 – 13 metara plasirao u mrežu.

Već u narednom napadu na semaforu je bilo 3:0. Antunić je prošao po desnoj strani, uposlio Avdić na petercu koja loptu šalje u mrežu. U narednom napadu Radovanović centrira, a Knežević šutira glavom, tik pored stative. Već na startu drugog dela Avdić je oprobao šut iz daljine, ali je golman gostiju bio na mestu.

Dva minuta kasnije isti igrač je odlično prošao po desnoj strani, prešao četiri gostujuća igrača, a potom uposlio Kneževića kojem nije bilo teško da loptu plasira u mrežu. Deset minuta kasnije u šansi je bio Antunić, ali je šutirao pored stative.

U 61. minutu Neven Đaković je oboren u kaznenom prostoru domaćih, sudija pokazuje na belu tačku. Ćirić je nadmudrio Pehilja za smanjenje rezultata. Nakon gola Avdić je ponovo bio u prilici. Odlično je šutirao iskosa sa 15-tak metara, a Đaković krajnjim naporom izbacio u korner. U prilici je odmah potom bio i Radovanović, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad prečke.

Isti igrač je par minuta kasnije uposlio Kneževića, ali je njegov pokušaj golman gostiju zaustavio. U 76. minutu fantastičan prodor Antunića, koji je istračao kontru od preko 50 metara, ušao u kazneni prostor, gde ga obara štoper gostiju. Za sudiju niije bilo dileme, a Avdić je bio siguran sa “penaltika” za 5:1. Sedam minuta pre regularnog dela Rajkovača povećava na 6:1 fantastičmnim udarcem glavom sa desetak metara. Konačan rezultat meča postavljen je minut pre kraja meča. Avdić je pobegao gostijućim igračima, uposlio Kneževića, koji loptu nesebično prepušta Antuniću koji pogađa mrežu.

Nakon ove pobede somborski fudbaleri zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa 18 bodova, a već u nedelju iz očekuje gostovanje u Perlezu.

Radnički 1912 – Kozara 7:1 (3:0)

Strelci: Šveljo 2, Avdić 2, Knežević, Antunić, Rajkovača (Radnički 1912). Ćirić (Kozara).

Žuti kartoni: Goronjić, Knežević, Unković (Radnički 1912). Nešić, Mastilo, Runjevac (Kozara).

Radnički 1912: Pehilj, Šveljo (Dimitrić), Unković, Slavuljica (Lazić), Knežević, Popović (Lazić), Avdić, Bačić (Rajkovača), Goronjić, Radovanović (Svitić), Antunić.

Kozara: M. Đaković, I. Lisica (Božić), Runjevac, Bunić (M. Lisica), Mastilo, N. Đaković, Ćirić (Mirčeta), Nešić (Petrović), Vokić (D. Bjelanović), Stanaćev, Čudanov.

Izvor: somborsport.org